精華區beta lyrics 關於我們 聯絡資訊
Hey O yea Oh no, yea O yea I bring you flowers In a tiny bottle of rain I bring out demons That you cannot explain I bring you thunder That will wake up the sky Shakin' like a go-go And I don't know why I bring you wisdom What do fools think of me? I am your prison When you long to be free I bring you laughter >From a serious guy Still nervous like a school boy And I don't know why... (A little love) will make it alright A little love will make your heart Go bang-bang (A little love) sky-rocket the night (A little love), a little love, a little love A little bit 'o love, say (Sha la la la) (Sha la la la) (Sha la la la) (Sha la la la) Oh You bring me oceans When the river runs dry Magic potion for my ethereal side Carry Gibraltar like A pebble from the beach Sister is your secret simply out of reach? (A little love) will make it alright A little love will make you heart Go bang-bang (A little love) sky-rocket the night (A little love,) a little love, a little love A little bit 'o love..., yea Oh baby Oh a little closer now Say oh baby Oh a little closer now Na na, na, yea (Sha la la la) (Sha la la la) (Sha la la la) (Sha la la la) O little bit of love, oh yea Oh yea Here we go A little love will make it alright A little love will make you heart Go (bang-bang) (A little love) sky-rocket the night A little love (Give me all your love) Shut up A little love will make it alright A little love will make you heart Go bang-bang A little love sky-rocket the night A little love One more time (Sha la la la) (Sha la la la) Oh (Sha la la la) (Sha la la la) Oh yea Oh give me all your love. -- ※ 發信站: 批踢踢實業坊(ptt.cc) ◆ From: 218.166.93.209